فعالیت ۲۲۹۰ بنگاه مشاغل خانگی در خراسان‌جنوبی/ لزوم محقق کردن سهم ۳۰ درصدی مدیریت بانوان در دستگاه‌های اجرایی

   

  به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، نفیسه نخعی ظهر امروز در کارگروه بانوان، با بیان اینکه  ۸ هزار و ۹۸۱ نفر از جمعیت خراسان‌جنوبی را بانوان تشکیل می‌دهد، اظهار داشت: از این تعداد ۲۲۳ هزار و ۳۵۴ نفر جمعیت شهری و ۱۵۵ هزار و ۶۲۷ نفر جمعیت روستایی هستند.
  وی با بیان اینکه ۳۴ هزار و ۱۸۹ نفر از دانشجویان دانشگاه‌ها را دختران تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: ۲۹ هزار و ۱۸۶ نفر از بانوان استان در بخش خصوصی مشغول به فعالیت هستند.
  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌جنوبی سهم اشتغال زنان در بخش صنعت را ۲۴.۷ درصد، در بخش کشاورزی ۳۹.۷ درصد و در بخش خدمات ۳۵.۶ درصد ذکر کرد و افزود: همچنین ۱۱ هزار و ۶۲۲ نفر از زنان استان در بخش‌های دولتی مشغول به فعالیت هستند.
  نخعی تعداد زنان تحت پوشش کمیته امداد را ۱۵ هزار و ۸۸۰ خانوار و زنان تحت پوشش بهزیستی را دو هزار و ۸۶ خانوار بیان کرد و یادآور شد: همچنین دو هزار و ۲۹۰ بنگاه مشاغل خانگی در سطح استان فعال است.
  وی از فعالیت ۷۵ شرکت تعاونی روستایی زنان با ۱۰۶ هزار و ۷۱۲ عضو خبر داد و گفت: همچنین نرخ مشارکت اجتماعی بانوان استان ۱۵.۵ درصد اعلام شده است.
  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه استفاده از توان بانوان در کارآفرینی از مهمترین دغدغه‌های دولت است، اعلام کرد: از ابتدای دولت یازدهم مشارکت زنان در جامعه به طور جد پیگیری شده است.
  نخعی تبیین کرد: با توجه به اینکه اشتغال بانوان در بخش‌های دولتی را به شکل محدود خواهیم داشت لذا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را به سمت و سوی کارآفرینی سوق می‌دهیم.
  وی با اشاره به اینکه در دولت دوازدهم از پتانسیل بانوان در همه بخش‌ها استفاده می‌شود، ادامه داد: امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم سهم ۳۰ درصدی مدیریت بانوان در دستگاه‌های دولتی محقق شود.
  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌جنوبی از ارائه تسهیلات با نرخ پایین در شهرهای مرزی خبر داد و افزود: برای طرح های روستایی که توجیه اقتصادی داشته باشند تسهیلاتی تا سقف دو میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
  نخعی ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید نیز در بخش تسهیلات فعالیت‌های خوبی داشته است.
  وی در پایان تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی شرایطی را فراهم کنند که بانوان در محیط کار از آرامش خوبی برخوردار شوند.

  انتهای پیام/۴

  کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مشاغل خانگی , اشتغال

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت خبری رسانه ای محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس